Back

ⓘ Nepabeigti raksti par Latviju
                                               

Par Labu Latviju!

Politiskā apvienība "Par Labu Latviju!" bija 2010. gadā dibināta politisko partiju apvienība. Apvienība tika izveidota 12. jūnijā, kad tajā apvienojās Saeimā pārstāvētās partijas LPP/LC un Tautas partija, reģionālās partijas "Ogres novadam", "Vienota Rēzekne" un "Latgales tauta", kā arī pārsvarā uzņēmēju veidotā tautas kustība "Par Labu Latviju". Par apvienības valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts bijušais Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis. "Par Labu Latviju" 2010. gada 2. oktobrī startēja 10. Saeimas vēlēšanās, apvienība ieguva 7.65% vēlētāju atbalstu un 8 deputātu vietas. Tas bija ...

                                               

Nepabeigtās vakariņas

"Nepabeigtās vakariņas" ir 1979. gada latviešu padomju televīzijas spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā. Filmas režisors ir Jānis Streičs. Filma uzņemta pēc Pēra Valē un Maijas Šēvales detektīvromāna "Policija, policija, kartupeļu biezputra!".

                                               

Aspazija

Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk - Elza Pliekšāne, plašāk pazīstama kā Aspazija, bija latviešu literāte un politiķe.

                                               

Antons Rubins (1885)

Antons Rubins bija latviešu literāts un politiķis. Bijis Latvijas Satversmes sapulces deputāts, Latvijas Darba partijas pārstāvis.

                                               

Latvijas Kareivis

"Latvijas Kareivis" bija Latvijas Bruņoto spēku štāba dienas laikraksts, kas iznāca no 1920. gada 1. februāra līdz 1940. gada 9. augustam. Sākotnēji iznāca 3 reizes nedēļā, bet no 1920. gada 7. marta sešas reizes nedēļā. Apjoms sākumposmā bija 2 lapaspuses, bet vēlāk pieauga līdz pat 32 lapaspusēm atsevišķos metienos. "Latvijas Kareivī" tika publicēti Latvijas Kara ministrijas un bruņoto spēku štāba oficiālie materiāli, piemēram, pavēles, informācija par dažādām izmaiņām; raksti par armijas dzīvi, par militārās, sabiedriskās, politiskās dzīves jautājumiem, kā arī bieži tika publicētas atmi ...

                                               

Latvijas Zemnieku savienība

Latvijas Zemnieku savienība ir centriska politiska partija Latvijas Republikā, dibināta 1991. gadā. Partija sevi uzskata par 1917. gadā dibinātās Latviešu Zemnieku savienības pēcteci.

                                               

2008.-2009. gada LBL sezona

2008. - 2009. LBL sezona bija 18. Latvijas Basketbola Līgas sezona. Sezona sākās 2008. gada 23. septembrī un noslēdzās 2009. gada 27. maijā. Tajā piedalījās 22 komandas, kas tika sadalītas divās divīzijās pēc spēku samēra. 1. divīzijā spēlēja deviņas spēcīgākās komandas. Par čempioniem kļuva BK Ventspils, finālspēļu sērijā uzvarot Barons/LMT.

                                               

2009.-2010. gada LBL sezona

2009. - 2010. gada LBL sezona bija 19. Latvijas Basketbola Līgas sezona. Tajā piedalījās 14 komandas, kas tika sadalītas divās divīzijās pēc spēku samēra. 1. divīzijā spēlēja sešas spēcīgākās komandas. Par čempioniem kļuva Barons/LMT, finālspēļu sērijā uzvarot Rīgas VEF.

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas
                                               

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas

2021. gada Latvijas pašvaldību vēlēšanas notiks 5. jūnijā. Domes tiks ievēlētas 41 pašvaldībā - 6 valstspilsētās un 35 novados. Vēlēšanas organizēs Centrālā vēlēšanu komisija.

Abavnieku grāvis
                                               

Abavnieku grāvis

Abavnieku grāvis ir Abavas kreisā krasta pieteka Tukuma novadā. Tek ziemeļu virzienā. Ietek Abavā pie Abavniekiem. Abavnieku grāvi šķērso valsts autoceļš V1445 Tukums–Kandava, tā krastos atrodas Abavnieki.

                                               

Ai, manu kumeļu

Ai, manu kumeļu ir Emiļa Melngaiļa vīru kora dziesma ar Andrieva Niedras vārdiem, kas pirmo reizi atskaņota 1910. gada Piektajos vispārējos latviešu dziesmu svētkos. Tā Melngailis individuālo valodu atrada lēnām, un viņa pirmo darbu stils ir vēl tāls vēlākam diatonismam. Tas jāsaka arī par modulācijām bagāto vīru kora dziesmu "Ai, manu kumeļu".

Ailes strauts
                                               

Ailes strauts

Ailes strauts ir Tērvetes labā krasta pieteka Tērvetes un Jelgavas novadā. Iztece - pie Klintiem. Tek ziemeļaustrumu virzienā. Ietek Tērvetē augšpus Pēterkalniem. Lielākā pieteka - Plepju grāvis. Ailes strautu šķērso valsts autoceļi P103 Dobele - Bauska un P95 Jelgava - Tērvete - Lietuvas robeža Žagare), tā krastos atrodas Klinti, Abgunste.

Ainažu jūrskolas muzejs
                                               

Ainažu jūrskolas muzejs

Ainažu jūrskolas muzejs ir muzejs Ainažos, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle. Tas atrodas ēkā, kas būvēta speciāli Ainažu jūrskolai, ekspozīcija stāsta par pirmo latviešu profesionālo jūrskolu un tās absolventiem - latviešu un igauņu kapteiņiem un stūrmaņiem. Apmeklētājiem muzejs atvērts kopš 1969. gada 20. jūlija.

Alkšstrauts
                                               

Alkšstrauts

Alkšstrauts ir Lašupītes labā satekupe Talsu novadā. Iztece - uz dienvidaustrumiem no Stendes. Tek dienvidrietumu virzienā. Izveido Lašupīti, satekot ar Ošstrautu. Alksštrautu pašā augštecē šķērso valsts autoceļš V1402 Stende–Sabile–Pūces, tā krastos nav lielu apdzīvoto vietu.

Amulupīte
                                               

Amulupīte

Amulupīte ir Rojas labā krasta pieteka Talsu novadā. Iztece - pie Jaunciema. Tek ziemeļu virzienā. Ietek Rojā pa divām attekām lejpus Mārku kapiem. Amulupīti nešķērso valsts autoceļi, tās krastos neatrodas lielas apdzīvotās vietas.

Āpšvalks
                                               

Āpšvalks

Āpšvalks ir Undras kreisā krasta pieteka Talsu novadā. Tek rietumu virzienā. Ietek Undrā pie Meža muzeja. Āpšvalku šķērso valsts autoceļš V1410 Valdemārpils–Pļavas–Sviķi, tās krastos neatrodas lielas apdzīvotās vietas.