Back

ⓘ Iedzīvotāju blīvums
                                               

Kislovodska

Kislovodska ir pilsēta Krievijā, Stavropoles novada dienvidos. 2020. gadā pilsētā dzīvoja 130 tūkstoši iedzīvotāju. Tā ir kūrortpilsēta, kurā attīstīta terapija ar ārstnieciskajiem minerālūdeņiem un dūņām. Kislovodska atrodas Lielā Kaukāza ziemeļu priekškalnēs, aptuveni 815 metru augstumā virs jūras līmeņa.

                                               

Brašovas žudecs

Brašovas žudecs ir viens no Rumānijas 41 žudeciem. Atrodas Rumānijas centrālajā daļā, Transilvānijas reģionā. 2011. gadā Brašovas žudecā dzīvoja 549 tūkstoši iedzīvotāju. Administratīvais centrs un lielākā pilsēta ir Brašova. Robežojas ar Murešas žudecu un Hargitas žudecu ziemeļos, Kovasnas žudecu austrumos, Buzeu žudecu dienvidaustrumos, Prahovas žudecu, Dimbovicas žudecu un Ardžešas žudecu dienvidos, kā arī ar Sibiu žudecu rietumos. Administratīvi sīkāk Brašovas žudecs dalās 4 pašvaldībās, 6 mazpilsētās un 48 komūnās.

                                               

Sučavas žudecs

Sučavas žudecs ir viens no Rumānijas 41 žudeciem. Atrodas Rumānijas ziemeļos, Bukovinas reģionā. 2018. gadā Sučavas žudecā dzīvoja 758 tūkstoši iedzīvotāju. Administratīvais centrs un lielākā pilsēta ir Sučava. Robežojas ar Ukrainu ziemeļos, Botošanu žudecu un Jasu žeducu austrumos, Njamncas žudecu un Hargitas žudecu dienvidos, Murešas žudecu dienvidrietumos, kā arī ar Bistricas-Neseudas žudecu un Maramurešas žudecu rietumos. Administratīvi sīkāk Sučavas žudecs dalās 5 pašvaldībās, 11 mazpilsētās un 98 komūnās.

                                               

Kardžali

Kardžali ir pilsēta Bulgārijas dienvidos, Kardžali apgabala centrs Rodopu kalnos pie Ardas upes. Uz rietumiem no pilsētas - Kardžali ūdenskrātuve, uz austrumiem - Studenkladenecas ūdenskrātuve. Apmēram 2/3 no Kirdžali pašvaldības iedzīvotājiem ir turki.

                                               

Kjustendila

Kjustendila ir pilsēta Bulgārijas rietumos, Kjustendilas apgabala centrs pie Serbijas un Ziemeļmaķedonijas robežas. No dienvidrietumiem no pilsētas atrodas Osogovska Planina kalnu grēda. Apmēram 10% no pilsētas iedzīvotājiem ir romi. Pilsētas apkaimē atrodas minerālūdens avoti.

                                               

Hercogenauraha

Hercogenauraha ir pilsēta Vidusfrankonijas apgabalā, Bavārijā, Vācijā. Pilsētā 2019. gadā dzīvoja 23 373 iedzīvotāji. Pilsēta atrodas 23 km uz ziemeļrietumiem no Nirnbergas. Pilsētā atrodas divu sporta preču uzņēmumu - Adidas un Puma - galvenie biroji.

                                               

Gitija

Gitija ir neliela pilsēta Grieķijā. Atrodas Peloponēsas pussalas dienvidu daļā, Mani pussalas austrumu krastā, 171 km uz dienvidrietumiem no Atēnām un 51 km uz dienvidaustrumiem no Kalames. Pēc 2011. gada Kalikratisa reformas pilsēta atrodas Austrummani dēmā. Senos laikos tā bija Spartas pilsētas osta. Pie Gitijas atrodas senā Kranaja, neliela sala, uz kuras pēc sengrieķu mitoloģijas Parīds no Trojas un Helēna no Spartas pavadīja kopā savu pirmo nakti, pirms došanās uz Troju, kas noveda pie Trojas kara. Gitija bija nozīmīga osta, pirms tā netika sagrauta 4. gadsimtā, iespējams zemestrīcē. ...

Iedzīvotāju blīvums
                                     

ⓘ Iedzīvotāju blīvums

Iedzīvotāju blīvums jeb apdzīvotība ir skaitlisks lielums, kas parāda vidējo iedzīvotāju skaita attiecību pret noteiktu teritorijas vienību. Parasti iedzīvotāju blīvumu aprēķina valstij, pašvaldībai, citai noteiktai teritorijai vai visai Zemei.

Pašlaik uz Zemes dzīvo apmēram 7 miljardi cilvēku un Zemes platība ir 510 miljoni km 2, tādējādi vidējais apdzīvotības blīvums ir 13.7 cilvēki uz km 2. Ja tiek ņemta vienīgi sauszemes platība 150 miljoni km 2, tad vidēji uz kvadrātkilometra sauszemes dzīvo 47 cilvēki. Taču vairāk nekā uz puses no sauszemes ir cilvēkam nepiemērota dzīves vide. Lielākā daļa cilvēku dzīvo netālu no jūras, vietās, kur pieejams dzeramais ūdens.

Latvijas iedzīvotāju blīvums ir 30.8 cilvēki uz km 2.

Pārapdzīvotība ir pārāk liels iedzīvotāju skaits teritorijā salīdzinājumā ar tajā pieejamajiem resursiem. To izraisa nevienmērīga Zemes apdzīvotība. Pārapdzīvotības ietekmē palielinās antropogēnā slodze, proti, samazinās aramzemes un ūdens resursi, nav brīvu vietu, kur būvēt jaunas ēkas un celtnes, rodas piesārņojums un uzkrājas atkritumi.

Elaziga
                                               

Elaziga

Elaziga jeb Harberda, agrāk zināma kā Mamuretulaziza, ir pilsēta Turcijas austrumos, Elazigas ila administratīvais centrs. 2018. gadā pilsētā dzīvoja 422 tūkstoši iedzīvotāju.

Kitahja
                                               

Kitahja

Kitahja ir pilsēta Turcijas rietumos, Kitahjas ila administratīvais centrs. 2020. gadā pilsētā dzīvoja 253 tūkstoši iedzīvotāju. Senās Grieķijas un Romas laikos pilsēta bija zināma ar nosaukumu Kotjajona un Kotjaeuma.

Trebiņe
                                               

Trebiņe

Trebiņe ir pilsēta Bosnijas un Hercegovinas dienvidos, Serbu Republikā. Pilsēta atrodas Hercegovinā, 24 km uz ziemeļiem no Horvātijas pilsētas Dubrovnikas un Adrijas jūras. 2013. gadā pilsētā dzīvoja 23.0 tūkstoši iedzīvotāju.