Back

ⓘ Līvbērzes pagasts
Līvbērzes pagasts
                                     

ⓘ Līvbērzes pagasts

Līvbērzes pagasts ir viena no Jelgavas novada administratīvajām teritorijām tā ziemeļrietumos, Lielupes kreisajā krastā. Robežojas ar sava novada Valgundes, Glūdas un Kalnciema pagastiem, Dobeles novada Bērzes un Jaunbērzes pagastiem, kā arī Jelgavas pilsētu.

                                     

1. Vēsture

Mūsdienu Līvbērzes pagasta teritorijā vēsturiski atradās Kirpet muiža, Līvbērzes muiža Lieven-Bersen, Svētes muiža Schwedthof, Upes muiža Bächhof, Līvbērze.

Līvbērzes pagasts izveidojies uz Līveniem piederējušās muižas zemes. 1935. gadā pagasta platība bija 81 km² un tajā dzīvoja 1237 iedzīvotāji. 1945. gadā pagastā izveidoja Līvbērzes ciema padomi, ko gan 1947. gadā likvidēja, bet 1949. gadā, līdz ar pagasta likvidēšanu, atjaunoja. Līvbērzes ciems ietilpis Jelgavas 1949-1962, pēc 1967. gada un Dobeles 1962-1967 rajonos. 1974. gadā Līvbērzes ciemam pievienoja daļu Glūdas ciema padomju saimniecības Jelgava teritorijas, bet daļu ciema teritorijas pievienoja Kalnciema un Glūdas ciemiem. 1979. gadā ciemam pievienoja daļu Valgundes un Glūdas ciemu teritorijas. 1990. gadā ciemu reorganizēja par pagastu. 2009. gadā Līvbērzes pagastu kā administratīvo teritoriju iekļāva Jelgavas novadā.

                                     

2. Iedzīvotāji

Apdzīvotās vietas

Lielākās apdzīvotās vietas ir Līvbērze pagasta centrs, Vārpa, Avotiņi, Būdiņas, Cimāles, Dobeļi, Ģipteri, Jaunciems, Līvbērzes stacija, Rubeņi, Tušķi, Upmaļi.