Back

ⓘ Līvānu pagasts
Līvānu pagasts
                                     

ⓘ Līvānu pagasts

Līvānu pagasts bija viena no Daugavpils apriņķa pašvaldībām tā ziemeļrietumu daļā, Daugavas labajā krastā. Robežojās ar Daugavpils apriņķa Līvānu pilsētu un Vīpes, Rudzētu, Vārkavas, Kalupes un Nīcgales pagastiem, Rēzeknes apriņķa Atašienes pagastu, pa Daugavu ar Jēkabpils apriņķa Dignājas pagastu un Ilūkstes apriņķa Rubenes pagastu. Pagasta valde atradās Līvānu pilsētā.

                                     

1. Vēsture

Dibināts pēc muižu pagastu likvidēšanas sakarā ar 1866. gada pagastu pašvaldību likuma pieņemšanu. 1920. gada zemes reformas gaitā Līvānu muižu sadalīja 153 vienībās 1533 ha kopplatībā, bijušās Krievijas agrārbankas zemes sadalīja 404 vienībās 3811 ha kopplatībā, valsts mežu sadalīja 142 vienībās 489 ha kopplatībā.

1945. gada 10. septembrī pagastā izveidoja Gercānu, Jersikas, Līvānu, Pēternieku, Rožupes, Staru, Turku, Upenieku un Zepu ciema padomes. Pagastu likvidēja 1949. gada 31. decembrī, ciemus iekļaujot Līvānu rajonā. Mūsdienās Līvānu pagasta teritorija iekļauta Līvānu novada Turku, Rožupes un Jersikas pagastos un Vārkavas novada Upmalas un Rožkalnu pagastos.