Back

ⓘ Kosmonautu uzskaitījums pēc iesaukuma




                                     

ⓘ Kosmonautu uzskaitījums pēc iesaukuma

Šeit ir kosmonautu uzskaitījums pēc iesaukuma gada: cilvēku, kuri ieskaitīti kosmonautu grupās, trenējušies kosmiskajam lidojumam, veikuši vai nav veikuši lidojumu kosmosā.

                                     

1. 1960. gads

  • 7. marts - Gaisa spēku 1. grupa, PSRS
Ivans Aņikejevs, Pāvels Beļajevs, Valērijs Bikovskis, Valentīns Bondarenko, Valentīns Filatjevs, Jurijs Gagarins, Viktors Gorbatko, Jevgēņijs Hrunovs, Anatolijs Kartašovs, Vladimirs Komarovs, Aleksejs Ļeonovs, Andrijans Nikolajevs, Grigorijs Ņeļubovs, Pāvels Popovičs, Marss Rafikovs, Georgijs Šoņins, Germans Titovs, Valentīns Varlamovs, Boriss Volinovs, Dmitrijs Zaikins.
  • Aprīlis - Dyna-Soar 1. Grupa, ASV
Nīls Ārmstrongs, Viljams Dana, Henrijs Gordons, Viljams Naits, Rasels Rodžerss, Miltons Tompsons, Džeimss Vūds.
                                     

2. 1962. gads

  • 12. marts - Sieviešu grupa, PSRS
Žanna Jorkina, Tatjana Kuzņecova, Valentīna Ponomarjova, Irina Solovjova, Valentīna Tereškova.
  • 17. septembris - NASA 2. Grupa "Nākamais devītnieks", ASV
Nīls Ārmstrongs, Frenks Bormans, Džons Jangs, Čārlzs Konrāds, Džeimss Lovels, Džeimss Makdivits, Eliots Sī, Tomass Stefords, Edvards Vaits.
  • 19. septembris - Dyna-Soar 2. Grupa, ASV
Elberts Krūss
                                     

3. 1963. gads

  • 10. janvāris - Gaisa spēku 2. grupa, PSRS
Jurijs Artjuhins, Eduards Buinovskis, Ļevs Djomins, Georgijs Dobrovoļskis, Anatolijs Fiļipčenko, Aleksejs Gubarevs, Vladislavs Guļajevs, Pjotrs Kolodins, Eduards Kugno, Anatolijs Kukļins, Aleksandrs Matinčenko, Vladimirs Šatalovs, Ļevs Vorobjovs, Anatolijs Voronovs, Vitālijs Žolobovs.
  • 17. oktobris - NASA 3. Grupa "Cetrpadsmitnieks", ASV
Čārlzs Basets, Elans Bīns, Rodžers Čeifī, Donns Aisels, Viljams Enderss, Teodors Frīmens, Ričards Gordons, Maikls Kolinss, Volters Kaningems, Bazs Oldrins, Jūdžīns Sernans, Deivids Skots, Rasels Šveikarts, Kliftons Viljamss.
                                     

4. 1964. gads

  • 25. janvāris - Gaisa spēku 2. grupas papildinājums, PSRS
Georgijs Beregovojs
  • 26. maijs - Civilo speciālistu mediķu un zinātnieku grupa, PSRS
Vladimirs Benderovs, Georgijs Katis, Vasilijs Lazarevs, Boriss Poļakovs, Aleksejs Sorokins, Boriss Jegorovs
  • 11. jūnijs - Civilo speciālistu grupa, PSRS
Konstantīns Feoktistovs
                                     

5. 1965. gads

  • 1. jūnijs - 1. žurnālistu grupa, PSRS
Jaroslavs Golovanovs, Jurijs Ļetunovs, Mihails Rebrovs
  • 1. jūnijs - 2. mediķu grupa, PSRS
Jevgēņijs Iļjins, Aleksandrs Kiseļovs, Jurijs Senkevičs
  • 28. jūnijs - NASA 4. Grupa "Zinātnieki", ASV
Ouens Geriots, Edvards Gibsons, Dueins Greivlins, Džozefs Kervins, Frenks Kērtiss Maikls, Herisons Šmits
  • 28. oktobris - Gaisa spēku 3. grupa, PSRS
Boriss Belousovs, Vladimirs Degtjarovs, Anatolijs Fjodorovs, Jurijs Glazkovs, Vitālijs Griščenko, Jevgēņijs Hļudejevs, Oļegs Jakovļevs, Leonīds Kizims, Pjotrs Kļimuks, Genādijs Koļesņikovs, Aleksandrs Kramarenko, Mihails Ļisuns, Aleksandrs Petrušenko, Vladimirs Preobraženskis, Valērijs Roždestvenskis, Genādijs Sarafanovs, Aleksandrs Skvorcovs, Eduards Stepanovs, Ansars Šarafutdinovs, Vasīlijs Ščeglovs, Valērijs Vološins, Vjačeslavs Zudovs.
  • Novembris - Gaisa spēku MOL 1. grupa, ASV
Maikls Edamss, Džons Finlijs, Elbērts Krū, Ričards Lojers, Leklens Maklejs, Frānsiss Noibeks, Džeimss Teilors, Ričards Trūli.


                                     

6. 1966. gads

  • 4. aprīlis - NASA 5. Grupa The Original 19, "Oriģinālais 19", ASV
Venss Brends, Džons Bulls, Čārlzs Djūks, Ronalds Evanss, Džeimss Ērvins, Edvards Givens, Freds Heiss, Džozefs Ingls, Džeralds Kārs, Dons Linds, Džeks Lūsma, Brūss Makendless, Kens Metinglijs, Edgars Mičels, Viljams Pougs, Stjuarts Rūsa, Džons Svaigerts, Pols Veics, Alfreds Vordens.
  • 23. maijs - 2. civilo speciālistu grupa, PSRS
Sergejs Anohins, Vladimirs Bugrovs, Genādijs Dolgopolovs, Georgijs Grečko, Aleksejs Jeļisejevs, Valērijs Kubasovs, Oļegs Makarovs, Vladislavs Volkovs.
  • 30. jūnijs - Gaisa spēku MOL 2. grupa, ASV
Kerols Bobko, Čārlzs Gordons Fulertons, Henrijs Hartsfīlds, Roberts Kripens, Roberts Overmeijers.
                                     

7. 1967. gads

  • 31. janvāris - 2. civilo speciālistu grups papildinājums, PSRS
Nikolajs Rukavišņikovs, Vitālijs Sevastjanovs
  • 7. maijs - Gaisa spēku 4. grupa, PSRS
Vladimirs Aļeksejevs, Vladimirs Beloborodovs, Mihails Burdajevs, Sergejs Gaidukovs, Vladimirs Isakovs, Vladimirs Kovaļonoks, Vladimirs Kozeļskis, Vladimirs Ļahovs, Jurijs Mališevs, Viktors Pisarevs, Nikolajs Porvatkins, Maihails Sologubs.
  • 22. maijs - Zinātņu akadēmijas grupa, PSRS
Marss Fatuļins, Rudolfs Guļajevs, Ordinards Kolomicevs, Vsevolods Jegorovs, Valentīns Jeršovs.
  • Jūnijs - Gaisa spēku MOL 3. grupa, ASV
Džeimss Abramsons, Roberts Heress, Roberts Lorenss, Donalds Pītersons.
  • 4. oktobris - NASA 6. Grupa, ASV
Džozefs Elens, Filips Čepmens, Entonijs Inglends, Karls Henaizs, Donalds Holmkvests, Viljams Lenuārs, Entonijs Levelains, Storijs Masgreivs, Braiens Olīrijs, Roberts Pārkers, Viljams Torntons.
                                     

8. 1969. gads

  • 14. augusts - NASA 7. Grupa, ASV
Kerols Bobko, Čārlzs Gordons Fulertons, Henrijs Hartsfīlds, Roberts Kripens, Roberts Overmeijers, Donalds Pītersons, Ričards Trūli.
  • 10. septembris - Civilo inženieru grupa, PSRS
Anatolijs Demjaņenko, Valērijs Makrušins, Dmitrijs Jujukovs.
                                     

9. 1970. gads

  • 27. aprīlis - Gaisa spēku 5. grupa, PSRS
Anatolijs Berezovojs, Anatolijs Dedkovs, Vladimirs Džanibekovs, Nikolajs Fefelovs, Valērijs Ilarionovs, Jurijs Isaulovs, Vladimirs Kozlovs, Leonīds Popovs, Jurijs Romaņenko.
                                     

10. 1971. gads

  • 25. februāris - Zinātnieku grupa, PSRS
Gurgens Ivanjans
  • Maijs - Shuguang grupa, Ķīna
Chai Hongliang, Dong Xiaohai, Du Jincheng, Fang Guojun, Hu Zhanzi, Li Shichang, Liu Chongfu, Liu Zhongyi, Lu Xiangxiao, Ma Zizhong, Meng Senlin, Shao Zhijian, Wang Fuhe, Wang Fuquan, Wang Quanbo, Wang Rongsen, Wang Zhiyue, Yu Guilin, Zhang Ruxiang.
                                     

11. 1972. gads

  • 22. marts - Civilo speciālistu grupa 4, PSRS
Boriss Andrejevs, Valentīns Ļebedevs, Jurijs Ponomarjovs
  • 22. marts - Mediķu grupa 3, PSRS
Georgijs Mačinskis, Valērijs Poļakovs, Ļevs Smirennijs
                                     

12. 1973. gads

  • 27. marts - Civilo speciālistu grupa 5, PSRS
Vladimirs Aksjonovs, Vladimirs Gevorkjans, Aleksandrs Ivančenkovs, Valērijs Romanovs, Valērijs Rjumins, Genādijs Strekalovs
                                     

13. 1976. gads

  • 23. augusts - Gaisa spēku grupa 6, PSRS
Leonīds Ivanovs, Leonīds Kadeņuks, Nikolajs Moskaļenko, Sergejs Protčenko, Jevgēņijs Saļejs, Anatolijs Solovjovs, Vladimirs Titovs, Vladimirs Vasjutins, Aleksandrs Volkovs
  • 25. novembris - 1976. gada Interkosmos grupa, PSRS
Miroslavs Hermaševskis Polija, Zenons Jankovskis Polija, Zigmunds Jēns VDR, Eberhards Kellners VDR, Oldržihs Pelčāks Čehoslovākija, Vladimīrs Remeks Čehoslovākija
                                     

14. 1978. gads

  • 16. janvāris - NASA 8. Grupa TFNG, Thirty-Five New Guys - "Trīsdesmit pieci jauni puiši", ASV
Piloti: Daniels Brandensteins, Roberts Gibsons, Frederiks Gregorijs, Frederiks Hauks, Maikls Koutss, Ričards Kovijs, Džons Kreitons, Džons Makbraids, Frensiss Skobī, Brūsters Šovs, Lorens Šraivers, Deivids Vokers, Donalds Viljanss Misijas speciālisti: Džeimss Baklijs, Gaions Blufords, Džons Fabians, Anna Fišere, Stenlijs Deivids Grigss, Terijs Harts, Džefrijs Hofmens, Džeimss van Hoftens, Stīvens Houlijs, Šenona Lūsida, Ronalds Maknairs, Ričards Maleins, Stīvens Neigels, Džordžs Nelsons, Elisons Onizuka, Sallija Raida, Džūdita Resnika, Ketrīna Salivana, Margareta Sedona, Roberts Stjuarts, Normens Tagards
  • 1. marts - 1978. gada Interkosmos grupa, PSRS
Aleksandrs Aleksandrovs Bulgārija, Dumitru Dedju Rumānija, Hosē Lopess Falkons Kuba, Bertalans Farkašs Ungārija, Maidaržavins Ganzorigs Mongolija, Žugderdemidijins Guragča Mongolija, Georgi Ivanovs Bulgārija, Bēla Maģari Ungārija, Arnaldo Tamaijo Mendess Kuba, Dumitru Prunarju Rumānija
  • 1. maijs - Spacelab derīgās kravas speciālistu grupa, ESA
Franko Malerba Itālija, Ulfs Melbords VFR, Klods Nikolē Šveice, Vibo Okelss Nīderlande
  • 18. maijs - Spacelab 1. grupa, ASV
Maikls Lemptons, Bairons Lichtenbergs
  • 9. augusts - Spacelab 2. grupa, ASV
Lorens Ektons, Džons-Deivids Barto, Daienna Princa, Džordžs Saimons


                                     

15. 1979. gads

  • Augusts - ASV Gaisa spēku "Pilotējamo kosmisko lidojumu inženieris" Manned Spaceflight Engineer - 1. grupa, ASV
Frank J. Casserino, Jeffrey E. Detroye, Michael A. Hamel, Terry A. Higbee, Daryl J. Joseph, Malcolm W. Lydon, Gerijs Peitons, Jerry J. Rij, Paul A. Sefchek, Eric E. Sundberg, David M. Vidrine, John B. Watterson, Keith C. Wright
  • 1. aprīlis - 1979. gada Interkosmos grupa, PSRS
Tuams Fams Vjetnama, Bui Thans Ljems Vjetnama
                                     

16. 1980. gads

  • 29. maijs - NASA 9. Grupa, ASV
Piloti: Džons Blaha, Čārlzs Boldens, Rojs Bridžess, Gajs Gārdners, Ronalds Greibs, Braiens OKonors, Ričards Ričardss, Maikls Smits Misijas speciālisti: Džeimss Beigines, Frenklins Čangs-Diass, Merija Klīva, Bonnija Danbara, Viljams Fišers, Deivids Hilmerss, Deivids Līstma, Džons Laundžs, Džerijs Ross, Šervūds Springs, Roberts Springers Starptautiskie misijas speciālisti: Klods Nikolē Šveice, Vibo Okelss Nīderlande
  • 12. jūnijs - CNES 1. grupa, Francija
Patriks Bodrī, Žans Lū Kretjēns
  • 30. jūlijs, PSRS
LII-1: Anatolijs Ļevčenko, Aleksandrs Ščukins, Rimants Stankevičs, Igors Volks IBMP: Gaļina Amelkina, Jeļena Dobrokvašina, Larisa Požarska, Tamara Zaharova MAP: Svetlana Savicka NPOE: Jekaterina Ivanova, Natālija Kuļešova, Irina Proņina AN-2: Irina Latiševa
                                     

17. 1982. gads

  • Augusts - ASV Gaisa spēku "Pilotējamo kosmisko lidojumu inženieris" Manned Spaceflight Engineer - 2. grupa, ASV
Džeimss Armors, Maikls Būens, Livingstons Holders, Lerijs Džeimss, Čārlzs Džonss, Morīns Lakombs, Maikls Mencs, Rendijs Odls, Viljams Peilzs, Kreigs Pazs, Ketrīna Robertsa, Džess Sponeibls, Deivids Tompsons, Glenns Jīkels
  • 11. septembris - 1982. gada Interkosmos grupa, Indija
Ravišs Malhotra, Rakešs Šarma
  • 1. decembris - Spacelab derīgās kravas speciālistu grupa, Vācija
Reinhards Furers, Ernsts Meseršmids
                                     

18. 1983. gads

  • 25. aprīlis - Buran izmēģinātājpilotu 2. grupa LII-2, PSRS
Urals Sultanovs, Magomeds Tolbojevs
  • 5. jūnijs - Spacelab 3. grupa, ASV
Jūdžins Trins, Mērija Džonstona, Lodeveiks van den Bergs, Teilors Vangs
  • Decembris - Nacionālās pētniecības padomes grupa, Kanāda
Roberta Bondāra, Marks Garno, Stīvs Laklīns, Kenets Mani, Roberts Tirsks, Bjarni Trigvasons
                                     

19. 1984. gads

  • 9. janvāris - Spacelab 4. grupa, ASV
Frensiss Endrū Gefnī, Millija Hjūza-Fulforda, Roberts Filipss, Bills Viljamss
  • 15. februāris - NPOE-6 grupa, PSRS
Aleksandrs Kaleri, Sergejs Jemeļjanovs
  • 23. maijs - NASA 10. grupa The Maggots, ASV
Piloti: Kenets Kemerons, Džons Kaspers, Frenks Kalbertsons, Sindnijs Gutjeress, Bleins Hemondss, Maikls Kakkalijs, Džeimss Veterbī Misijas speciālisti: Džeimss Adamsons, Elena Beikere, Maks Brauns, Menlijs Karters, Marša Aivinsa, Marks Lī, Viljams Šeperds, Ketrīna Torntona, Čārlzs Vīčs
  • 12. jūnijs - Buran izmēģinātājpilotu 3. grupa, PSRS
Viktors Zablockis
                                     

20. 1985. gads

  • Maijs - ISRO Insat grupa, Indija
Nagapathi Čidambars Bhats, Paramasvarens Radhakrišnans Nairs
  • Jūnijs - Meksika
Rodolfo Neri Vela, Rikardo Peralgta i Fabi
  • 4. jūnijs - NASA 11. grupa, ASV
Piloti: Maikls Beikers, Roberts Kabana, Braiens Dafi, Terenss Henriks, Stīvens Osvalds, Stīvens Torns Misijas speciālisti: Džeroms Epts, Čārlzs Gemars, Linda Godvina, Ričards Hībs, Tamara Džernigana, Karls Mīds, Pjērs Touts
  • 9. jūlijs - NASA Skolotājs kosmosā programma, ASV
Krista Makolifa, Barbara Morgana
  • 1. augusts - 1985. gada NASDA grupa, Japāna
Mamoru Mori, Čiaki Mukai, Takao Doi
  • Augusts - Gaisa spēku Pilotējamo kosmisko inženieru 3. grupa, ASV
Džozefs Kareto, Roberts Krombī, Frenks Dearmonds, Deivids Steibs, Teresa Stīvensa
  • 2. septembris - GKNII-2 / NPOE-7 kosmonautu grupa, PSRS
GKNII: Viktors Afanasjevs, Anatolijs Arcebarskis, Genādijs Manakovs NPOE: Sergejs Krikaļovs, Andrejs Zaicevs
  • 18. septembris - CNES 2. grupa, Francija
Klodī Andrē-Deē, Žans Fransuā Klervuā, Žans Žaks Favjē, Žans Pjers Eņerē, Frederiks Patats, Mišels Toņinī, Mišels Viso
  • 30. septembris - 1985. gada Interkosmos grupa, Sīrija
Muhameds Ahmeds Fariss, Munirs Habibs
  • Oktobris - Indonēzijas Palapa grupa, Indonēzija
Taufiks Akbars, Praviti Sudarmono
  • 18. septembris - ATLAS-1, EKA
Dirks Frimouts


                                     

21. 1987. gads

  • 5. janvāris - Šipka grupa, Bulgārija
Aleksandrs Aleksandrovs, Krasimirs Stojanovs
  • 26. marts - CPK-8 / NPOE-8 kosmonautu grupa, PSRS
CPK: Valērijs Korzuns, Vladimirs Dežurovs, Jurijs Gidzenko, Jurijs Maļenčenko, Vasilijs Cibļijevs NPOE: Sergejs Avdejevs
  • 5. jūnijs - NASA 12. grupa The GAFFers, ASV
Piloti: Endrū Allens, Kenets Boversokss, Kērtiss Brauns, Kevins Čiltons, Donalds Makmonegls, Viljams Redi, Kenets Reitlers Misijas speciālisti: Tomass Eikerss, Džena Deivisa, Maikls Foels, Gregori Harbo, Meja Džemisona, Brūss Melniks, Mario Ranko, Džeimss Voss
  • 3. augusts - 1987. gada VFR grupa, Vācija
Renāte Brimmere, Hanss Šlēgels, Gerhards Tīle, Heike Valpots, Ulrihs Valters
                                     

22. 1989. gads

  • 25. janvāris - Kosmonautu grupa, PSRS
IMBP: Vladimirs Karaštins, Vasilijs Lukjaņuks, Boriss Morukovs GNKII: Anatolijs Polonskis, Valerijs Tokarevs, Aleksandrs Jabloncevs NPOE: Nikolajs Budarins, Jeļena Kondakova, Aleksandrs Poļeščuks, Jurijs Usačovs CPK: Sergejs Kirčevskis, Genādijs Padalka, Jurijs Onufrijenko
  • 22. marts - Buran izmēģinātājpilotu grupa, PSRS
Jurijs Prihodko
  • 23. maijs - 1989. gada Itālijas grupa, Itālija
Franko Malerba, Franko Rosito, Umberto Guidoni, Kristiano Batalli Kosmovici
  • 29. septembris - ATLAS derīgās kravas grupa, NASA, ASV
Čārlzs Čapells, Džons Lemptons, Bairons Lihtenbergs
  • 25. novembris - Projekts Juno, Apvienotā Karaliste
Helēna Šārmena, Timotijs Meiss
                                     

23. 1990. gads

  • 17. janvāris - NASA 13. grupa The Hairballs, ASV
Piloti: Kenets Kokrells, Eilīna Kolinsa, Viljams Gregori, Džeimss Holsells, Čārlzs Prekorts, Ričards Sīrfoss, Terenss Vilkats Misijas speciālisti: Deniels Buršs, Lerojs Čiao, Maikls Klifords, Bernards Heriss, Sūzena Helmsa, Tomass Džonss, Viljams Makartūrs, Džeimss Ņūmens, Ellena Očoa, Ronalds Sega, Nensija Kerī, Donalds Elans Tomass, Dženisa Vosa, Karls Volzs, Pīters Vaisofs, Deivids Volfs
  • 18. septembris - CNES 2. grupa, Francija
Leopolds Eijārs, Žans Marks Gasparini, Filips Perēns, Benuā Silvs
  • 11. maijs - CPK-11 kosmonautu grupa, PSRS
Talgats Musabajevs, Vladimirs Severins, Saļižans Šaripovs, Sergejs Vozovikovs, Sergejs Zaļotins
  • 8. oktobris - 1990. gada Vācijas grupa, Vācija
Reinholds Evalds, Klauss Dītrihs Flāde
                                     

24. 1992. gads

  • 3. marts - NPOE-10 kosmonautu grupa, Krievija
Aleksandrs Lazutkins, Sergejs Treščovs, Pāvels Vinogradovs
  • 31. marts - NASA 14. grupa The Hogs, ASV
Piloti: Skots Horovics, Brents Džets, Kevins Krēgels, Kents Romingers Misijas speciālisti: Deniels Berijs, Čārlzs Bredijs, Ketrina Kolmena, Maikls Gernhards, Džons Gransfelds, Vendija Lorenca, Džerijs Linendžers, Ričards Linnehens, Maikls Lopess-Alegrija, Skots Parazinskis, Vinstons Skots, Stīvens Smits, Džozefs Tanners, Endrjū Tomass, Mērija Vēbera Starptautiskie misijas speciālisti: Marks Garno Kanāda, Kriss Hedfīlds Kanāda, Mauricio Keli Itālija, Žans Fransuā Klervuā Francija, Koiči Vakata Japāna

Sākot ar šo NASA grupu, ne ASV kosmonauti, kas pārstāvēja viņu valsts kosmosa aģentūras, ieradās ASV un tika apmācīti kopā ar saviem NASA kolēģiem kā pilntiesīgi misijas speciālisti, kuri ir tiesīgi tiks iekļauti jebkurā kosmoplāna misijā.

  • Aprīlis - 1992. gada NASDA grupa, Japāna
Koiči Vakata
  • 15. maijs - 1992. gada ESA grupa, EKA
Mauricio Keli Itālija, Žans Fransuā Klervuā Francija, Pedro Duke Spānija, Kristers Fuglesangs Zviedrija, Marianna Meršē Francija, Tomass Reiters Vācija
  • Jūnijs - CSA 2. grupa, Kanāda
Davids Viljamss, Žilija Pajeta, Kriss Hedfīlds, Maikls Makejs
                                     

25. 1994. gads

  • 1. aprīlis - NPOE-11 kosmonautu grupa, Krievija
Nadežda Kužeļnaja, Mihails Tjurins
  • 12. decembris - NASA 15. grupa The Flying Escargot, ASV
Piloti: Skots Oltmens, Džefrijs Ešbijs, Maikls Blūmfīlds, Džo Edvardss, Dominiks Gorī, Ričards Hasbends, Stīvens Lindsijs, Pamela Melroja, Sūzena Kilreina, Frederiks Starkovs Misijas speciālisti: Maikls Andersons, Kalpana Čāvla, Roberts Kerbīms, Ketrīna Haira, Dženeta Kavandi, Edvards Lu, Karloss Norjega, Džeimss Reilijs, Stīvens Robinsons Starptautiskie misijas speciālisti: Zans Lū Kretjēns Francija, Takao Doi Japāna, Misels Toninī Francija, Davids Viljamss Kanāda
                                     

26. 1996. gads

  • 9. februāris - MKS / RKKE-12 kosmonautu grupa, Krievija
MKS: Oļegs Kotovs, Jurijs Šargins RKKE: Konstantins Kozejevs, Sergejs Revins
  • 26. marts - MKS papildinājuma kosmonautu grupa, Krievija
Oļegs Konoņenko
  • 1. maijs - NASA 16. grupa The Sardines, ASV
Piloti: Dueins Kerijs, Stīvens Friks, Čārlzs Hobo, Džeinss Kellijs, Marks Kelijs, Skots Kelijs, Pols Lokharts, Kristofers Loria, Viljams Makkūls, Marks Polanskis Misijas speciālisti: Deivids Brauns, Denjels Bērbenks, Ivona Keigla, Fernando Kaldeiro, Čārlzs Kamarda, Lorela Klarka, Maikls Finks, Petriks Foresters, Džons Heringtons, Džoana Higinbotema, Sandra Magnusa, Maikls Massimino, Ričards Mastrakjo, Lī Morins, Lisa Novaka, Donalds Petits, Džons Filipss, Pols Ričardss, Pīrss Sellerss, Heidemarija Stefanišina-Paipere, Denjels Tani, Rekss Volheims, Pegija Vitsone, Džefrijs Viljamss, Stefānija Vilsone Starptautiskie misijas speciālisti: Pedro Duke Spānija, Kristers Fuglesangs Zviedrija, Umberto Guidoni Itālija, Stīvens Maklīns Kanāda, Mamoru Mori Japāna, Soiči Noguči Japāna, Žilija Pajeta Kanāda, Filips Perins Francija, Gerhards Tīls Vācija
  • Jūnijs - NASDA grupa, Japāna
Soiči Noguči
  • Oktobris - 1996. gada Kīnas grupa, Ķīna
Li Cjinluns, Vu Dzje
  • Novembris - 1996. gada Ukrainas grupa, Ukraina
Leonīds Kadeņuks, Jaroslavs Pustovojs
                                     

27. 1997. gads

  • Aprīlis? - Shuttle Izraēlas grupa, Izraēla
Ichaks Maio, Ilans Ramons
  • 28. jūlijs - CPK-12 / RKKE-13 kosmonautu grupa, Krievija
CPK: Dmitrijs Kondratjevs, Jurijs Lončakovs, Sergejs Moščenko, Oļegs Moškins, Romans Romaņenko, Aleksandrs Skvorcovs, Maksims Surajevs, Konstantins Vaļkovs, Sergejs Volkovs RKKE: Oļegs Skripočka, Fjodors Jurčihins
  • 16. septembris - Politiķis, Krievija
Jurijs Baturins
  • 22. decembris - Aktieris, Krievija
Vladimirs Steklovs
                                     

28. 1998. gads

  • Janvāris - Ķīnas 1. grupa, Ķīna
Čens Kuans, Dens Cjinmins, Fei Dzjuņluns, Dzjins Haipens, Liu Bomins, Liu Vans, Nie Haišens, Pans Džančuns, Jans Livei, Džai Džigans, Džans Sjaoguans, Džao Čuaņdons
  • 24. februāris - RKKE-14 kosmonautu grupa, Krievija
Mihails Korņijenko
  • 2. marts - Štefánik grupa, Slovākija
Ivans Bella, Mihals Fuliers
  • 4. jūnijs - NASA 17. grupa The Penguins, ASV
Piloti: Lī Aršambo, Kristofers Fērgusons, Kenets Hems, Gregorijs Karls Džonsons, Gregorijs Herolds Džonsons, Viljams Oufeleins, Alans Poindeksters, Džordžs Zamka Misijas speciālisti: Kleitons Andersons, Treisija Koldvela, Gregorijs Šamitofs, Timotijs Krīmers, Maikls Formens, Maikls Fosums, Stenlijs Lavs, Līlends Melvins, Barbara Morgana, Džons Olivass, Nikolass Petriks, Gerets Reismens, Patrīcija Robertsone, Stīvens Svonsons, Daglass Vīloks, Sanita Viljamsa, Nīls Vūdvords Starptautiskie misijas speciālisti: Leopolds Eijārs Francija, Paolo Nespoli Itālija, Markuss Pontiss Brazīlija, Hanss Šlēgels Vācija, Roberts Tirsks Kanāda, Bjarni Trigvasons Kanāda, Roberto Vitori Itālija
  • 7. oktobris - 1998. gada ESA grupa, EKA
Franks de Vinne Beļģija, Leopolds Eijārs Francija, Andrejs Keiperss Nīderlande, Paolo Nespoli Itālija, Hanss Šlēgels Vācija, Roberto Vitori Itālija
                                     

29. 1999. gads

  • Februāris - 1999. gada NASDA grupa, Japāna
Satoši Furukava, Akihiko Hošide, Naoko Sumino
  • 1. novembris - ESA grupa, EKA
Klodija Andrē-Deē, Mišels Tonini
                                     

30. 2000. gads

  • 26. jūlijs - NASA 18. grupa The Bugs, ASV
Piloti: Dominiks Antonelli, Eriks Bo, Kevins Fords, Ronalds Gērens, Daglass Hērlijs, Terijs Virtss, Berijs Vilmors Misijas speciālisti: Maikls Berets, Roberts Bēnkens, Stīvens Bovens, Bendžamins Elvins Drū, Endrū Feistels, Maikls Gūds, Timotijs Kopra, Katrīna Megana Makartūra, Karena Nīberga, Nikole Stota
  • 9. oktobris - Kosmiskais tūrists, Space Adventures
Deniss Tito ASV
                                     

31. 2003. gads

  • 23. maijs - CPK-13 / RKKE-15 / IMBP-6 / Kazahstānas kosmonautu grupa, Krievija
CPK: Anatolijs Ivaņišins, Aleksandrs Samokutjajevs, Antons Škapļerovs, Jevgeņijs Tarelkins, Sergejs Žukovs RKKE: Oļegs Artemjevs, Andrejs Borisenko, Marks Serovs IMBP: Sergejs Rjazanskis Kazahstānas kandidāti: Aidins Aimbetovs, Muhtars Aimahanovs
  • 11. sepembris - SpaceShipOne, ASV
Braiens Binnie, Maikls Melvils, Daglass Šeins, Pīters Sībolds
                                     

32. 2004. gads

  • 6. maijs - NASA 19. grupa The Peacocks, ASV
Piloti: Rendolfs Bresniks, Džeimss Datons Misijas speciālisti: Tomass Maršbērns, Kristofers Kesidijs, Roberts Kimbro, Hose Ernandess, Roberts Setčers, Šenona Volkere Izglītības misijas speciālisti: Džozefs Akaba, Ričards Arnolds, Dorotija Metkalfa-Lindenburgere Starptautiskie misijas speciālisti: Satoši Furukava, Akihiko Hošide, Naoko Jamadzaki
                                     

33. 2006. gads

  • 30. marts - Virgin Galactic pilotu grupa, ASV
Stīvs Džonsons, Elisteirs Hojs, Deivids Kakejs, Aleksandrs Tai
  • 4. septembris - Ankasavana programma, Malaizija
Šeihs Muszafars Šukors, Faizs bin Halīds, Siva Vanajaha, Mohameds Faizs Kamaludins
  • 11. oktobris - CPK-14 / RKKE-16 kosmonautu grupa, Krievija
CPK: Aleksandrs Misurkins, Oļegs Novickis, Aleksejs Ovčiņins, Maksims Ponomarjovs, Sergejs Rižikovs RKKE: Jeļena Serova, Nikolajs Tihonovs
  • 25. decembris - Korejas kosmonauta programma, Korejas Republika
Ī Sojona, Ko Sans
                                     

34. 2009. gads

  • 25. februāris - JAXA grupa, Japāna
Takuja Oniši, Kimija Jui
  • 13. maijs - CSA grupa, Kanāda
Džeremijs Hansens, Davids Senžaks
  • 20. maijs - ESA grupa The Shenanigans, EKA
Samanta Kristoforeti Itālija, Aleksanders Gersts Vācija, Andreass Mogensens Dānija, Luka Parmitāno Itālija, Timotijs Pīks Apvienotā Karaliste, Tomā Peskjē Francija
  • 29. jūnijs - NASA 20. grupa Chumps, ASV
Misijas speciālisti: Serēna Aunjona-Čenselora, Dženeta Epsa, Džeks Fišers, Maikls Hopkinss, Čells Lindgrēns, Ketlīna Rubinsa, Skots Tingls, Marks Vande Hei, Gregorijs Vaizmens Starptautiskie misijas speciālisti: Džeremijs Hensens Kanāda Norišige Kanai Japāna, Takuja Oniši Japāna, Davids Senžaks Kanada, Kimija Jui Japāna
  • 8. septembris - JAXA grupa, Japāna
Norišige Kanai
                                     

35. 2010. gads

  • 28. aprīlis - RKKE-17 kosmonautu grupa, Krievija
Andrejs Babkins, Sergejs Kuds-Sverčkovs
  • Marts - Ķīnas 2. grupa, Ķīna
Cai Sjuže, Čeņs Duns, Liu Jana, Tans Hunbo, Vana Japina, Je Guanfu, Džans Lu
  • 12. oktobris - CPK-15 / RKKE-17 kosmonautu grupa, Krievija
CPK: Aleksejs Homenčuks, Deniss Matvejevs, Sergejs Prokopjevs RKKE: Svjatoslavs Morozovs, Ivans Vagners
                                     

36. 2012. gads

  • 30. oktobris - CPK kosmonautu papildu grupa, Krievija
Oļegs Bļinovs, Nikolajs Čubs, Pjotrs Dubrovs, Andrejs Fadejevs, Ignats Ignatovs, Anna Kikina, Sergejs Korsakovs, Dmitrijs Petelins
                                     

37. 2013. gads

  • 8. maijs - Virgin Galactic astronautu pilotu grupa, Apvienotā Karaliste
Frederiks Starkovs, Maikls Masuči
  • 17. jūnijs - NASA 21. grupa 8-Balls, ASV
Džošs Kasada, Viktors Glovers, Tailers Heigs, Kristina Kouka Hemmoka, Nikola Aunapu Manna, Enna Makleina, Džesika Meira, Endrū Morgans
                                     

38. 2014. gads

  • 9. jūlijs - Bigelow Aerospace 1. astronautu grupa, ASV
Kenets Hems, Džordžs Zamka
  • 24. jūlijs - Virgin Galactic astronautu pilotu grupa, Apvienotā Karaliste
Tods Eriksons
                                     

39. 2015. gads

  • 23. janvāris - Virgin Galactic astronautu pilotu grupa, Apvienotā Karaliste
Marks Štukī
  • 9. jūlijs - NASA komerciālās apkalpes programma, ASV
Roberts Bēnkens, Sanita Viljamsa, Eriks Bo, Daglass Hērlijs
  • Jūlijs - ESA astronautu grupa
Matiass Mauers
                                     

40. 2017. gads

  • 19. aprīlis - Die Astronautin sieviešu grupa, Vācija
Inza Tīle-Eiha, Nikola Baumane vēlāk nomainīta ar Suzannu Randallu
  • 7. jūnijs - NASA 22. grupa The Turtles, ASV
Keila Barona, Zens Kardmena, Radža Čari, Metjū Dominiks, Roberts Hainss, Vorens Hoburgs, Džonijs Kims, Robs Kulins, Jasmina Moghbeli, Lorala OHāra, Francisco Rubio, Džesika Votkinsa
  • 1. jūlijs - CSA grupa, Kanāda
Dženifera Sidija, Džošua Kutriks
                                     

41. 2018. gads

  • 30. oktobris - Krievijas 17. kosmonautu grupa, Krievija
Konstantīns Borisovs, Aleksandrs Gorbunovs, Aleksandrs Grebjonkins, Sergejs Mikajevs, Oļegs Platonovs, Jevgēņijs Prokopjevs, Aleksejs Zubrickis
  • 3. septembris - Emirātu astronautu grupa, Apvienotie Arābu Emirāti
Hazā al-Mansūrī, Sultāns al-Nejadi