ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 314
                                               

Buras (filma)

Uz jūrskolu mācīties atnākuši dažādu raksturu pusaudži, kurus vieno mīlestība pret jūru. Pirmā kursa audzēkņiem kopa ar pedagogiem jāiziet mācības uz burinieka "Kruzenštern".

                                               

Un rasas lāses rītausmā

"Un rasas lāses rītausmā" ir 1977. gada Latvijas PSR televīzijas spēlfilma. Filmas režisors ir Pēteris Krilovs - viņa pirmā patstāvīgā kinorežija. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc PSRS Centrālās televīzijas pasūtījuma.

                                               

Ģimenes albums

Irma Rande ir spēcīga rakstura darbīga sieviete, kas ar savu darbu kā vecmāte slimnīcā ieguvusi visdziļāko cieņu un autoritāti. Viena pati izaudzinājusi dēlu un audzina mazdēlu. Viņa ir ģimenes tradīciju sargātāja un par katru cenu grib piespiest ...

                                               

Lielā Jaungada nakts

"Lielā Jaungada nakts" ir 1978. gada Latvijas PSR televīzijas mākslas filma. Filmas režisore ir Ada Neretniece. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc PSRS Centrālās televīzijas pasūtījuma.

                                               

Pavasara ceļazīme

Dažas nedēļas, kas pavadītas piejūras atpūtas namā, ir mainījušas Lienes dzīvi. Pēc iepazīšanās ar jauno "mežoņu" kompāniju, viņa iemīlas Artūrā. Romantiskas pastaigas vakaros pa pludmali un kafejnīcu apmeklējumi Artūram ir nenozīmīga intriga. Vi ...

                                               

Vīru spēles brīvā dabā

"Vīru spēles brīvā dabā" ir 1978. gada Latvijas PSR spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā. Filmas režisors ir Rolands Kalniņš, piedaloties Gunāram Piesim.

                                               

Atklātā pasaule

"Atklātā pasaule" ir 1979. gadā uzņemtā Latvijas PSR mākslas filma. Filmas režisors ir Aleksandrs Leimanis. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Mihaila Dimova tāda paša nosaukuma garstāsta motīviem.

                                               

Gaidiet "Džonu Graftonu"

"Gaidiet "Džonu Graftonu" ir 1979. gadā Latvijas PSR uzņemta divsēriju televīzijas spēlfilma. Filmas režisors ir Andris Rozenbergs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā un sižeta pamatā ir patiesi notikumi par ieroču piegādi 1905. gada revolucionāriem ...

                                               

Trīs minūšu lidojums

Petrs Venslavs - slepkava Eduards Pāvuls - Aleksandrs Stepanovičs Aļģis Matuļonis - Ignass Alfrēds Videnieks - skolotājs Tomass Vaiseta - Jākobs Līga Liepiņa - Renāte Aivars Siliņš - Kalniņš Mihails Makarovs - Stasis I. Sekačs - Oļģerts bērnībā A ...

                                               

Spāņu variants

"Spāņu variants" ir 1980. gada latviešu padomju divsēriju spēlfilma. Filmas režisors ir Ēriks Lācis. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Juliana Semjonova tāda paša nosaukuma romāna.

                                               

Trīs dienas pārdomām

"Trīs dienas pārdomām" ir 1980. gadā Latvijas PSR uzņemta divsēriju televīzijas spēlfilma, detektīvfilma. Filmas režisors ir Rolands Kalniņš. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Andra Kolberga romāna "Krimināllieta trijām dienām".

                                               

Vakara variants

Galvenā filmas varone - skolotāja Anna Medne 36 gadu vecumā beidz institūtu un pēc norīkojuma tiek nosūtīta strādāt uz nelielas provinces pilsētiņas vakarskolu. Viņas mūsdienīgā apmācības metode nerod atbalstu starp jaunajiem kolēģiem. Skolotāja ...

                                               

Vasara bija tikai vienu dienu

"Vasara bija tikai vienu dienu" ir 1980. gadā Latvijas PSR uzņemta televīzijas spēlfilma. Filmas režisors ir Pēteris Krilovs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Regīnas Ezeras tāda paša nosaukuma stāsta motīviem.

                                               

Izmeklēšanā noskaidrots

"Izmeklēšanā noskaidrots" ir 1981. gada latviešu padomju spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā. Filmas režisore ir Ada Neretniece. Naktī milicijas patruļa pamanījusi cilvēku, kas aizbēgot izmetis ūdenī somu. Apmēram tai pašā laikā pilsētas par ...

                                               

Laikmetu griežos

"Laikmetu griežos" ir 1981. gadā Latvijas PSR uzņemta spēlfilma, vēsturiska drāma. Filmas režisors ir Gunārs Piesis. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Andreja Upīša romānu "Kunga pātaga" un "Pirmā nakts" motīviem.

                                               

Aizmirstās lietas

Atradumu biroja aizmugurējā istabiņā, ar stingrā pieņēmēja atļauju, tika izveidots neliels teātra muzejs, pareizāk sakot, interešu klubs. Izmantojot vecā savādnieka laipnību, pie viņa ciemojas draugi mākslinieki un pie tējas tases atceras savas a ...

                                               

Mana ģimene

Roņu ģimene - māte, skolotāja Zaiga, tēvs, bijušais autosportists Valters un dēls Roberts - izskatās tik saskanīga, ka par viņiem veidos televīzijas raidījumu. Pamazām atklājas, ka šī tomēr nav nekāda paraugģimene.

                                               

Salavecīša personiskā dzīve

"Salavecīša personiskā dzīve" ir 1982. gadā Latvijas PSR uzņemta televīzijas mākslas filma, komēdija. Filmas režisors ir Andris Rozenbergs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā.

                                               

Laika prognoze augustam

"Laika prognoze augustam" ir 1983. gada Latvijas PSR televīzijas spēlfilma, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Vladimira Krakovska stāsta "Šā gada vasara" motīviem. Filmas režisore ir Lūcija Ločmele.

                                               

Svešās kaislības

"Svešās kaislības" ir 1983. gada Latvijas PSR spēlfilma, psiholoģiska drāma. Filmas režisors ir Jānis Streičs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Mikola Slucka tāda paša nosaukuma romāna motīviem.

                                               

Fronte tēva pagalmā

"Fronte tēva pagalmā" ir 1984. gadā Latvijas PSR uzņemta mākslas filma. Filmas režisors ir Ēriks Lācis. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Bruno Saulīša romāna "Ošu gatve" motīviem.

                                               

Mans draugs Sokrātiņš

"Mans draugs Sokrātiņš" ir 1984. gada latviešu padomju televīzijas spēlfilma. Filmas režisors ir Andris Rozenbergs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Vladimira Žeļezņikova stāsta "Katrs ilgojas pēc suņa" motīviem.

                                               

Pēdējā vizīte

"Pēdējā vizīte" ir 1984. gada Latvijas PSR televīzijas spēlfilma, politisks detektīvs, kas uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Alberta Karra stāsta "Slepkavība Vašingtonā" motīviem. Filmas režisore ir Ada Neretniece.

                                               

Pēdējā indulgence

"Pēdējā indulgence" ir 1985. gada latviešu padomju spēlfilma. Filmas režisore ir Ada Neretniece un tā uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Miermīļa Steigas stāsta ar tādu pašu nosaukumu motīviem.

                                               

Svešs gadījums

Skolniece Stasja ziemas brīvdienās ierodas Rīgā, lai atrastu savu tēvu, kas viņu ar māti atstājis pirms diviem gadiem. Vecgada vakarā viņa nejauši nokļūst jaunā advokāta Ērika mājās. Viņš nolemj palīdzēt meitenei.

                                               

Tikšanās uz Piena Ceļa

Otrais pasaules karš padomju armijā. Propagandas daļas vecākā leitnante Astra Lejiņa saņēmusi atļauju dienēt vienā karaspēka daļā ar savu līgavaini. Tagad gan ar transportu, gan kājām viņa dodas tālā ceļā un kļūst par daudzu dramatisku notikumu a ...

                                               

Apbraucamais ceļš

Sniega vētras laikā cilvēku grupa - pieaugušie un bērni, jaunlaulātie un viņu vecāki - izrādās atgriezti no ārpasaules. Ekstremālā situācija izvirza līderi Raiti Žagaru, kurš uzņemas iniciatīvu un meklē iespēju visiem izglābties.

                                               

Kā mēs aizgājām no mājām

"Kā mēs aizgājām no mājām" ir 1986. gadā Latvijas PSR Rīgas kinostudijā uzņemta īsmetrāžas spēlfilma pēc Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatas "Es stāstu savai sievai" motīviem. Filmas režisors ir Pēteris Krilovs.

                                               

Pēdējā reportāža

"Pēdējā reportāža" ir 1986. gada Latvijas PSR divsēriju televīzijas spēlfilma, detektīvfilma. Filmas režisore ir Dzidra Ritenberga. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc vācu rakstnieka Gerta Prokopa romāna "Reportiera nāve" motīviem.

                                               

Svītas cilvēks

"Svītas cilvēks" ir 1987. gadā Latvijas PSR uzņemta mākslas filma. Filmas režisors ir Andris Rozenbergs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Vladimira Makaņina stāsta ar tādu pašu nosaukumu motīviem.

                                               

Uzvarētāja

"Uzvarētāja" ir 1987. gadā pēc Alekseja Arbuzova lugas "Uzvarētāja" iestudējuma Jaunatnes teātrī Rīgas Kinostudijā uzņemta divsēriju televīzijas filma-izrāde. Filmas režisori ir Ādolfs Šapiro un Andris Rozenbergs.

                                               

Sēklis (filma)

Kinoscenārists Vasiļjevs piedalās filmēšanā kādā zvejas ostā. Tur vienā no krāvējiem viņš atpazīst pieredzējušo kapteini Lapiņu, kurš zaudējis kapteiņa tiesības pēc kuģa "Malahits" avārijas. Vasiļjevu šis notikums ieinteresē un viņš uzsāk tā izme ...

                                               

Zīlēšana uz jēra lāpstiņas

Darbība norisinās pēckara gados, tālā Sibīrijas sādžā, kur krustojas no dzimtajām vietām izsūtīto ceļi un likteņi. Kriminālnoziedznieku grupa izbēg no ieslodzījuma un uzsāk laupīšanu un slepkavības. Aizdomas krīt arī uz no Kalmikijas izsūtīto vec ...

                                               

Carmen Horrendum

2. pasaules kara laiks Krievijas kara hospitālī, kur ārstējas sievietes, kurām dzīves sakropļojis karš. Lielākā daļa no dzīves vairs neko negaida, un tikai Inga tic nākotnei.

                                               

Cilvēka dienas

"Cilvēka dienas" ir 1989. gada Latvijas PSR mākslas filma. Filmas režisors ir Jevgēņijs Paškēvičs. Filma uzņemta Rīgas Kinostudijā pēc Andreja Bitova stāstu motīviem.

                                               

Latvieši?!

20. gadsimta 80. gadi. Lāču ģimenē lielas bēdas - tiek izvadīts Afganistānas karā bojā gājušais jaunākais dēls. Pie galda tēvs, nelaiķa atraitne un vecākais brālis ar ģimeni atceras vēstures notikumus, kuros dzimta bijusi iejaukta. Filmas centrā ...

                                               

Kurpe (filma)

Filmas sižets risinās 20 gadsimta piecdesmitajos gados, pierobežas pilsētā pie jūras. Filma veidota kā pasaka par Pelnrušķīti un viņas kurpīti, las atrasta robežjoslā pie jūras. Par princi šajā filmā tiek uzskatīta krievu armija. Bet ko šajā film ...

                                               

Lote no Izgudrotāju ciema

"Lote no Izgudrotāju ciema" ir 2006. gadā izdota Latvijas un Igaunijas kopražota animācijas filma. Filmas režisori ir Heiki Ernits un Janno Põldma.

                                               

Pēdējais Lāčplēsis

"Pēdējais Lāčplēsis" ir 2010. gadā tapusi, pretrunīgi vērtēta 23 minūšu gara groteska īsfilma, kas kariķē toreizējo politisko vidi Latvijā. Filmas režisors un producents ir Jānis Vingris.

                                               

Rīgas kungi

"Rīgas kungi" ir Latvijas dokumentālā īsfilma, kas izdota 2015. gadā. Filmas režisore ir Adriāna Roze. Filma saņēma trīs Lielā Kristapa balvas: "Labākais dokumentālās filmas operators", "Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma" un "Labākais montāžas ...

                                               

Bez nosaukuma

"Bez nosaukuma" ir Latvijas īsmetrāžas spēlfilma, kas izdota 2016. gadā. Filmas režisors ir Pjotrs Bombins. Filma saņēma Lielā Kristapa balvas nomināciju kategorijā "Labākā īsmetrāžas spēlfilma".

                                               

Karaļu maiņa

Kāds jauns policists nomaļā klīnikā apsargā komā esošu slimnieku, kuru tur aizdomās par 2. pasaules kara noziegumiem. Lai arī policista dežūrmaiņa ir jau kādu laiku beigusies, neviens neierodas viņu nomainīt. Arī priekšniecība ar viņu nesazinās, ...

                                               

MOŽ

"M.O.Ž." ir Latvijas spēlfilma, kas izdota 2014. gadā. Filmas režisors un scenārija autors ir Aiks Karapetjans. Filma saņēma trīs Lielā Kristapa balvas nominācijas "Labākais aktieris", "Labākais grima mākslinieks" un "Labākais montāžas režisors".

                                               

Pelnu sanatorija

"Pelnu sanatorija" ir 2016. gada Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma. Filmas režisors ir Dāvis Sīmanis un šī ir pirmā viņa režisēta pilnmetrāžas spēlfilma. Galvenās lomas atveido Ulrihs Matess, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs, Pēteris Liep ...

                                               

Vienreizējā

"Vienreizējā" ir Latvijas īsmetrāžas spēlfilma, kas izdota 2016. gadā. Filmas režisore ir Daniils Silovs. Filma saņēma Lielā Kristapa balvas nomināciju kategorijā "Labākā īsmetrāžas spēlfilma".

                                               

Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule

"Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule" ir Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Īrijas, Šveices, Beļģijas un Itālijas dokumentālā filma, kas izdota 2017. gadā. Filmas režisors ir Arūns Matelis. Filma 2018. gadā saņēma divas Lielā Kristapa balvas nominācijas: ...

                                               

Viesturs Kairišs iznāk no meža

"Viesturs Kairišs iznāk no meža" ir Latvijas, studentu filma, kas izdota 2017. gadā. Filmas režisore un scenārija autore ir Marta Elīna Martinsone. Galvenās lomas atveido Marija Linarte un Ģirts Krūmiņš. Filma 2018. gadā saņēma Lielā Kristapa bal ...

                                               

Elpa marmorā

"Elpa marmorā" ir Latvijas, Lietuvas un Horvātijas pilnmetrāžas spēlfilma, kas izdota 2018. gadā. Filmas režisore un scenārija autore ir Ģiedre Beinorūte. Galvenās lomas atveido Airida Ģintautaite, Guna Zariņa, Sigits Šidlauks, Joris Baltrūns, Vi ...

                                               

Nameja gredzens (filma)

"Nameja gredzens” ir Aigara Graubas režisēta 2018. gada Apvienotās Karalistes/Latvijas spēlfilma par Zemgales ķēniņu Nameju un viņa vadītajām zemgaļu brīvības cīņām pret krustnešiem. Lomas filmā atveido Edvīns Endre, Džeimss Blūrs, Aiste Diržūte, ...

                                               

2018 (filma)

"2018" ir 2019. gada Latvijas dokumentālā filma. Pie filmas strādājuši vairāki režisori, tajā skaitā Dainis Kļava, Linda Olte, Renārs Vimba, Andrejs Verhoustinskis, Sandijs Semjonovs un Uģis Olte.